Ta strona wykorzystuje pliki cookies Zamknij >>

Kancelaria

O nas

"Wojtyżak Michalska Adwokaci i Radcowie Prawni" to profesjonalna i nowoczesna kancelaria specjalizująca się w kompleksowym doradztwie prawnym we wszystkich aspektach prowadzenia działalności gospodarczej, obrocie cywilnym, windykacji należności,
a także w reprezentacji stron w postępowaniach sądowych.

Naszymi Klientami są przede wszystkim podmioty z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, a także osoby fizyczne. Świadczone usługi oferowane są w języku polskim oraz angielskim.

Jesteśmy młodym, prężnym zespołem tworzącym nowe standardy pomocy prawnej opierające się na zrozumieniu istoty biznesu naszych Klientów. Charakteryzujemy się wysoką kulturą organizacyjną, która pozwala na połączenie profesjonalizmu, skuteczności oraz pełnego zaangażowanie naszych prawników. Dostarczamy naszym Klientom szybkich i skutecznych rozwiązań, które pozwalają wzmacniać pozycję i odnosić sukcesy. Pracując z przedsiębiorcami, mamy świadomość jak ważne jest dla nich bezpieczeństwo prawne.

Ważnym elementem naszej pracy jest stała opieka nad Klientem przez wyznaczonego do współpracy prawnika z naszego zespołu.

Zapewniamy naszym Klientom bezpieczeństwo i profesjonalizm, ponieważ wiemy jak ważny jest komfort psychiczny związany z powierzeniem swoich interesów we właściwe ręce.

Praktyka

Z powodzeniem realizujemy dla naszych Klientów projekty i doradztwo w zakresie spraw dotyczących: 

  • spraw dotyczących prawa zobowiązań oraz prawa rzeczowego, w tym spraw związanych z ochroną wierzycieli i dłużników
  • doradztwa w zakresie prawnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej
  • tworzenia, rejestracji i zmian struktury organizacyjnej przedsiębiorstw
  • fuzji, przejęć oraz restrukturyzacji kapitałowej spółek i grup kapitałowych
  • konstruowania i opiniowania i negocjacji zawieranych umów handlowych, w tym wyboru optymalnych rozwiązań kontraktowych
  • analizy prawnych aspektów zarządzania zasobami ludzkimi
  • optymalizacji podatkowej i postępowaniami podatkowymi
  • postępowań administracyjnych oraz reprezentacji klientów przed organami administracyjnymi i sądami sądowo-administracyjnymi
  • odzyskiwania należności oraz analizy sytuacji majątkowej dłużnika
  • postępowań karnych, ze szczególnym uwzględnieniem spraw karnych gospodarczych

Obszary praktyki naszej Kancelarii są znacznie szersze i obejmując również bardziej szczegółowe specjalizacje. Wspieramy naszych Klientów także w ich prywatnych sprawach, w tym z zakresu spraw rodzinnych i spadkowych.